W sobotnich, jednodniowych eskapadach krajoznawczych uczestniczy przeważnie dwudziestoosobowa grupa miłośników poznawania ciekawych obiektów Polski południowo-wschodniej. Łańcuccy turyści podczas sześciu już zorganizowanych wycieczek odwiedzili kilkanaście zabytkowych kościołów, wojennych cmentarzy, cerkiewek, pałaców, zamków i dworów, m. in. w Rzemieniu, Przecławiu, Żyznowie, Dąbrowie Tarnowskiej, Breniu, Sanoku, Uluczu.
W minioną sobotę trasa autokarowej wyprawy prowadziła przez miejscowości: Brunary Wyżne, gdzie znajduje się dawna cerkiew pw. św. Michała Archanioła z 1797 r., wpisana w 2013 r. na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, Tylicz z zabytkowym kościołem z 1612 r. i cerkwią greckokatolicką z 1743 r., Powroźnik, cerkiew pw. św. Jakuba z 1604 roku - do perły polskich uzdrowisk - Krynicy-Zdroju.
Na kolejną wycieczkę turystyczno-krajoznawczą łańcucki Oddział PTTK zaprasza swoich członków i sympatyków już 18 lipca br. Tym razem w programie przewidziano zwiedzanie perły polskiego renesansu - Zamościa, pałacu Pohoreckich w Czumowie z XIX wieku i ruin zamku Ostrorogów w Kryłowie nad Bugiem, a także zespołu pałacowego Rastawieckich w Dołhobyczowie i zabytków Hrubieszowa. Ponieważ sezon turystyczny dopiero się rozkręca planowane są jeszcze wycieczki do Baranowa Sandomierskiego, Żarnowca, Bochni, Nałęczowa, Kazimierza nad Wisłą, Puław, Janowca, Muszyny, Starej Lubowli na Słowacji, Horyńca-Zdroju, w Bieszczady i do innych miejscowości.