Prawie sześćdziesiąt zuchów przeżyło ten czas wykazując się samodzielnością, odwagą, chęcią do działania i uczestnictwa w bogatym programie.
Przez cztery dni zuchy uczyły się piosenek, poznały sylwetki znanych podróżników, dowiedziały się o działaniach Armii Krajowej, o bohaterstwie najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego, jak też poznały w zarysie historię i charakterystykę Roztocza.
Zuchy spotkały się m.in. ze strażakiem, policjantem, wojskowym, lesniczym i pielegniarką poznając specyfikę wykonywanych przez nich zawodów. Wraz ze strażakiem uczyły się zachowania w sytuacji zagrożenia, reagowania na pożary, bezpiecznej ewakuacji.
Policjant zapoznał ich z zasadami bezpieczeństwa, przepisami ruchu drogowego, zaprezentował także techniki kryminalistyczne.
Nawiązując do harcerskich tradycji żołnierskich zainteresowanie wzbudziła praca wojskowego, mundur, maskowanie, rodzaje wojsk i inne elementy tego życia.
Do leśnej stanicy zuchy przybyły wraz z grupą harcerzy z 12 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej z Handzlówki i 11 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej "Wagabunda" w Markowej. Przez cały czas nad dziećmi opiekę sprawowały zuchmistrzynie.
Kadrę i zarazem grono organizatorów Stanicy Zuchowej Nieobozowej Akcji Letniej stanowili instruktorzy harcerscy. W większości to członkowie Kręgu Instruktorskiego "Czerwone Korale" oraz Kręgu Instruktorskiego "Więź".
Gromady zuchowe, które przybyły do Majdanu to: 1 Gromada Zuchowa "Poszukiwacze Przygód" z Łańcuta, 2 Gromada Zuchowa "Mali Wędrownicy" z Białobrzeg, 4 Gromada Zuchowa "Kolorowe Nutki" z Handzlówki, 25 Gromada Zuchowa "Leśne Ludki" z Korniaktowa i 26 Gromada Zuchowa "Słoneczna Gromada" z Bud Łańcuckich.