Podczas czwartkowej sesji, radni przegłosowali uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości niezabudowanych, będących własnością miasta. Ten punkt obrad wzbudził jednak pewne zastrzeżenia.
Wątpliwości co do słuszności uchwały przedstawione przez niektórych radnych dotyczyły m.in. konieczności pokrycia w przyszłości kosztów budowy drogi dojazdowej przez miasto oraz pozbycia się terenów w atrakcyjnej okolicy mogących służyć społeczności. Jednym z pomysłów na zagospodarowanie działek była koncepcja utworzenia w tym miejscu parkingu miejskiego, z którego korzystać mieliby m.in. rodzice uczniów pobliskiej szkoły. Przeciwko takiemu rozwiązaniu opowiedziała się jednak większa część radnych z obecną podczas sesji wiceburmistrz Joanną Rupar, która tłumaczyła: - te tereny są własnością miasta od dawna, a my nie przewidujemy kolejnych inwestycji na terenie szkoły, która i tak posiada jeszcze miejsce do zagospodarowania. Działki, o których tutaj rozmawiamy są na terenie domków jednorodzinnych. Miasto nie będzie robiło parkingu dla domów jednorodzinnych. Nie jest to też odpowiednia lokalizacja na utworzenie tzw. miejsc przesiadkowych.
Za sprzedażą nieruchomości opowiedział się również przewodniczący Rady Andrzej Barnat: - jest to teren domków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej i naturalne jest, że tutaj takie zabudowania powinny powstać. Uważam, że miasto, mając tego typu działki, powinno się ich wręcz pozbywać, ze względu na koszty ich utrzymania.
Ostatecznie podczas głosowania oddano 9 głosów "za", 2 "przeciw", a 2 "wstrzymało się".
Parking przy Placu Sobieskiego
Podczas sesji podjęto również uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy nieruchomości przeznaczonej na parking płatny przy ul. Plac Sobieskiego, którą klub sportowy Stal Łańcut zarządza od 2014 roku. Dotychczasowy czynsz z tytułu dzierżawy ustalony został w drodze przetargu i wynosił 6,94 zł netto za 1 m 2 miesięcznie. Obecnie kwota ta została ustalona na poziomie 4 zł netto.
Obniżenie stawki spowodowane jest zmniejszeniem rotacji pojazdów, które częściej korzystają z miejsc parkingowych po policji, a także jest ukłonem wobec pozytywnego oddziaływania Klubu na młodzież. Dochód z prowadzenia parkingu jest dużym wsparciem w prowadzeniu działalności sportowej, przez którą realizowane są również zadania w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii.
Łańcucki Klub Sportowy Stał Łańcut zatrudnia 4 trenerów i prowadzi 4 grupy szkoleniowe, w których trenuje łącznie 140 zawodników. Stowarzyszenie zapewnia swoim zawodnikom m.in. bezpłatne korzystanie i wyposażenie w sprzęt i ubiory sportowe, opiekę medyczną, ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków, wyżywienie, zakwaterowanie i przejazd na zawody i zgrupowania sportowe, bezpieczne i higieniczne warunki uprawiania sportu.
W galerii poniżej mapka z zaznaczonymi na czerwono działkami.