Ten cel przyświecał "Grupie wsparcia Dąbrówki", w skład której weszły nauczycielki ZS w Dąbrówkach: Regina Blajer, Magdalena Dudek, Monika Dźwierzyńska, oraz Katarzyna Pacyna - koordynatorka projektu.
W ramach realizowanego zadania w budynku ZS w Dąbrówkach odbywają się zajęcia logopedyczne oraz logorytmiczne dla grupy 25 uczniów klasy I i II szkoły podstawowej zakwalifikowanych przez specjalistów. Terapia prowadzona jest indywidualnie oraz grupowo przez 3 logopedów. Dzieci m.in. bogacą swoje słownictwo, utrwalają poprawną artykulację, doskonalą wypowiedzi, nabierają pewności siebie i ćwiczą koncentrację uwagi. Wszystkie te umiejętności pozwolą im lepiej się uczyć i osiągać sukcesy.
Zajęcia są ciekawe i różnorodne dzięki zakupionym w ramach projektu pomocom dydaktycznym, takim jak: rzutnik, programy komputerowe, płyty z piosenkami, gry, karty, książeczki logopedyczne. Wspierają one pracę logopedów, a także służą rodzicom, bowiem ćwiczenia rozpoczęte na zajęciach powinny być kontynuowane w domu.
"Grupa wsparcia Dąbrówki" pozyskała środki z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach projektu "Akademia Aktywnych Obywateli - Podkarpackie Inicjatywy Lokalne", którego operatorem jest Dębicki Klub Biznesu. Realizacja zadania trwa od 22 kwietnia 2016 roku, a zakończy się 15 października 2016 roku. Wówczas to, dzieci biorące udział w zajęciach zaprezentują społeczności lokalnej przedstawienie pt. "O królewiczu, który nauczył się wypowiadać magiczne zaklęcie". Spektakl odbędzie się w sali teatralnej szkoły. Zostanie również zorganizowany konkurs plastyczny dla przedszkolaków i uczniów młodszych klas.
Realizacja projektu nie byłaby możliwa, gdyby nie pomoc dyrekcji szkoły, nauczycieli, wolontariuszy, a także rodziców, którym należą się gorące podziękowania.