Na igrzyskach paraolimpijskich w Toronto, Arnhem i Nowym Jorku wywalczył dziewięć medali. Jego wyniki (10,6 s w biegu na 100 m) porównywano do najlepszych rezultatów na świecie w sporcie wysoko kwalifikowanym. W sumie 110 razy stawał na podium: biegi na 100, 400 i 1500 m, skok w dal i wzwyż.
Za swoje ponadprzeciętne wyniki w sporcie dwukrotnie odznaczony został złotym medalem "Za wybitne osiągnięcia sportowe", który jest najwyższym odznaczeniem przyznawanym przez GKKFiS.
W 1975 roku Rektor i Senat w dowód uznania i podziękowania za godne reprezentowanie Akademii Ekonomicznej w Krakowie przyznają Janowi Krauzowi medal "50-lecia uczelni".
W 1977 roku Krauz znalazł się wśród laureatów konkursu "Postawy", organizowanego przez redakcję rzeszowskich "Nowin", a w 2010 roku w plebiscycie tychże Nowiny otrzymał tytuł najlepszego paraolimpijczyka 50 - lecia.
W czasie spotkania można było dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o drodze życiowej mistrza, który opowiedział o pierwszych kontaktach ze sportem, pierwszym dyplomie sportowym wygranym na boisku w Soninie, treningach i przygotowaniach do igrzysk i pozostałych sukcesach życiowych.
Pan Jan poświecił lekkoatletyce 23 lata swojego życia. W tym czasie dostarczał kibicom mnóstwo emocji, a także rozsławiał nasz kraj, region i swoją rodzinną wieś Markowę. Nigdy nie zapomniał skąd pochodzi. Wspinając się na sportowe szczyty, zawsze kierował się zasadą fair play. Jest przykładem człowieka, który zrobił karierę dzięki swoim nieprzeciętnym zdolnościom i wytężonej pracy. Pozostanie na zawsze żywą legendą i przykładem do naśladowania dla nowych sportowych pokoleń.