Impreza skierowana była głównie do rolników oraz przedsiębiorców i miała na celu poszerzenie informacji na temat e-wniosku, który w bieżącym roku stał się formą obowiązkową dla osób starających się o dopłaty bezpośrednie.
Impreza odbywała się równocześnie we wszystkich 21 biurach powiatowych ARiMR. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony rolników, którzy w tym dniu mogli liczyć na pomoc i wsparcie w wypełnieniu e-wniosku dla swoich gospodarstw. Specjalnie uruchomione dodatkowe punkty pomocy technicznej stały otworem dla beneficjentów, zwłaszcza tych, którzy nie mają możliwości złożenia wniosku w domu lub obawiają się, że nie poradzą sobie z aplikacją. Rolnicy mogli liczyć na wsparcie nie tylko ze strony pracowników biur ale także doradców Powiatowego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.
Dzień otwarty ARiMR był także okazją do zapoznania rolników ze zmianami, jakie wprowadzone zostały w kampanii 2018 roku. Ale nie tylko. Każde z Biur przygotowało własny program działań.
Przykładowo BP w Łańcucie postawiło dodatkowo na sprawy bezpieczeństwa i do współpracy zaprosiło straż pożarną. Rozmawiano na temat bezpieczeństwa w rolnictwie oraz na temat zakazu wypalenia traw i zagrożeń z tym związanych. Był też pokaz sprzętu. Rolnicy mogli również porozmawiać z przedstawicielami KRUS-u. Ponadto został zorganizowany konkursy dla dorosłych z tematyki eWnioskuPlus, a dla przybyłych z rodzicami dzieci rozdano drobne upominki.
Tym razem główny cel jaki przyświecał ARiMR to przeszkolenie jak największej liczby rolników, którzy teraz będą samodzielnie wypełniać e-wnioski starając się o dopłaty bezpośrednie. W tym dniu także złożono więcej gotowych eWniosków.
BP w Łańcucie przyjęło ok 60 zainteresowanych rolników. Beneficjenci przychodzili już z częściowo wypełnionymi wnioskami, prosząc jedynie o drobne wskazówki. Około 20 osób zostało przeszkolonych. Łańcuckie BP przyjęło łącznie 630 eWniosków, a podczas samego "Dnia otwartego" aż 90 wniosków.
Rolnicy mogli do 14 marca br. złożyć również oświadczenia potwierdzające brak zmian w 2018 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w roku 2017. Z tej możliwości W powiecie łańcuckim skorzystało 2597 rolników tj. ok 55 % wszystkich obsługiwanych wniosków. Blisko 1480 beneficjentów może złożyć jeszcze eWniosekplus.