Jak informuje KPP w Łańcucie, w 2014 r. na drogach powiatu łańcuckiego zanotowano 57 wypadków drogowych (o 12 mniej niż w 2013 r.), w których 4 osoby poniosły śmierć, a 69 osób doznało obrażeń ciała. Zgłoszonych zostało 610 kolizji drogowych (o 52 mniej niż w 2013 r.).
Najwięcej wypadków w minionym roku miało miejsce w Łańcucie (18). Tutaj doszło również do największej liczby kolizji drogowych (240). Do 16 wypadków i 167 kolizji doszło na terenie gminy Łańcut.
4 wypadki śmiertelne
W minionym roku na drogach powiatu w wyniku wypadków drogowych śmierć poniosło 4 osoby. Przypomnijmy, w maju w Medyni Głogowskiej doszło do zderzenia samochodu osobowego z motorowerem. Kierujący jednośladem, włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z fordem mondeo. Ucierpiało dwóch nastolatków. Obaj trafili do szpitala. Niestety życia jednego z młodych mężczyzn nie udało się uratować. Zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.
W lipcu do tragicznego wypadku doszło w Kosinie. Idący poboczem mężczyzna wszedł na jezdnię, został potrącony przez samochód ciężarowy marki volvo, którym kierował 47-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego. Pieszy w wyniku doznanych obrażeń zginął na miejscu.
We wrześniu 17-latek kierujący motocyklem w Rakszawie na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do wywrócenia jednośladu. Na miejscu, w wyniku doznanych obrażeń, zmarł 17-letni pasażer motocykla.
W październiku w wyniku wypadku śmierć poniosła piesza potrącona na pasach w Kraczkowej. Kierowca, mieszkaniec powiatu przeworskiego, był trzeźwy.
466 nietrzeźwych kierowców
Poważnym problemem, mającym znaczny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jest niepokojące zjawisko kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. W tej kategorii mamy do czynienia z przestępstwami prowadzenia pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości, czyli ponad 0,5 promila alkoholu we krwi oraz z wykroczeniami prowadzenia innych pojazdów w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu. Łącznie w 2014 roku policjanci KPP w Łańcucie zatrzymali 466 takich kierujących, z czego 260 prowadziło pojazdy mechaniczne.