- Przede wszystkim to mieszkańcy i przedsiębiorcy z Łańcuta muszą starać się o pozyskiwanie dotacji, dlatego to z nimi miasto chce konsultować kwestię ustalenia strategii rozwoju na lata 2014-2020 - mówił podczas konferencji inaugurującej prace nad tymże dokumentem Paweł Walczyszyn ze Stowarzyszenia Inicjatywa Lokalna.
Walczyszyn podkreślił, że kluczem do stworzenia pomysłu na rozwój miasta jest nazwanie jego problemów. Zwrócił też uwagę na sektory, w których lokalni przedsiębiorcy mają realną szansę na pozyskanie dotacji z UE. Dla Łańcuta będzie to przede wszystkim tyrustyka.
Wśród pomysłów na rozkwit Łańcuta padły te dotyczące właśnie turystyki, ale również i komunikacji. O stworzeniu tras turystycznych w obrębie powiatu, które na dłużej miałyby zatrzymać turystów w Łańcucie mówiła radna miasta Jadwiga Kuźniar.
Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Andrzej Micke poruszył problem autostrady. - Miasto mogłoby wiele zyskać, gdyby bramki na mającej powstać autostradzie ustawione byłyby za Łańcutem w ten sposób, aby przejazd do Rzeszowa był bezpłatny - proponował Micke.
Obecni na spotkaniu radni miasta wyrazili niezadowolenie z powodu niskiej frekwencji mieszkańców Łańcuta.
17 sierpnia mija termin wypełniania ankiet dostępnych na www.lancut.pl, w których zgłosić można pomysł na rozwój miasta przy wykorzystaniu środków unijnych.