Spotkania pod hasłem "Weź swój punkt widzenia na warsztat" mają na celu wprowadzić uczestników w problematykę dyskryminacji, z którą młodzież się spotyka i której nierzadko doświadcza. Warsztaty składają się z serii ćwiczeń indywidualnych i grupowych, młodzież uczestniczy w niecodziennej grze sumylacyjnej oraz ma okazję pracować z kamerą i przygotowywać własne edukacyjne materiały filmowe. - Zajęcia kładą nacisk na przedstawienie problemu z punktu widzenia osoby dyskryminowanej, co pomaga uczestnikom lepiej zrozumieć działanie mechanimów wykluczenia i dyskryminacji i skuteczniej je rozpocznawać. Wszystko po to, by uwrażliwić młodzież i wypracować w nich postawy aktywnego i świadomego włączania się w przeciwdziałanie i reagowanie na dyskryminację w przyszłości - tłumaczy Beata Szmuc ze Stowarzyszenia Projektów Międzynarodowych INPRO.
Warsztaty podzielone są na 5 części i odbywajać będą się godzinach popołudniowych w dniach 25 i 27, 28 listopada oraz 3 i 4 grudnia w Hotelu Vis a Vis przy placu Sobieskiego w Łańcucie.
Aby zapisać się wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny online na stronie stowarzyszenia: www.goinpro.org. Decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji można również znaleźć na Facebook'u Stowarzyszenia.
Warsztaty są realizowane w ramach projektu "Education on anti-discrimination" współfinansowanej przez Europejską Fundację Młodzieży.