Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Groźny wypadek na autostradzie
2 tys. zł i 20 punktów karnych
Akt oskarżenia przeciwko Grzegorzowi B. z Głuchowa
Myślał, że kupuje akcje gazociągu "Baltic Pipe"
home > Start > Aktualności > Co z orkiestrą?
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT Łańcut
2019.01.07 11:25

Co z orkiestrą?

Prowadzone rozmowy aby Reprezentacyjna Orkiestra Dęta miasta Łańcuta funkcjonowała na nowych zasadach zakończyły się niepowodzeniem.
Co z orkiestrą?
Co z orkiestrą?

Orkiestra powstała z inicjatywy burmistrza Stanisława Gwizdaka, dyrektora MDK Marka Krauza, wieloletniego nauczyciela muzyki prof. Józefa Nawojskiego oraz dyrektora Szkoły Muzycznej w Łańcucie Jana Szydło, w dniu 1 lipca 2009 roku przy MDK w Łańcucie. Kapelmistrzem orkiestry został Tadeusz Chlebek.

W 2019 roku orkiestra miała obchodzić 10 lecie swojej działalności

-Wszyscy członkowie orkiestry są bardzo oburzeni. Burmistrz załatwił tą sprawę za naszymi plecami. W 2019 roku orkiestra miała mieć swoje 10 lecie. W tym roku orkiestra zdobyła Grand Prix w Tyczynie na 10 orkiestr. Orkiestra była na każde zawołanie. Graliśmy na wszystkich uroczystościach w Łańcucie. Każdy od 10 lat rozwijał tam swoje pasje. Dzięki orkiestrze ludzie chcieli chodzić do szkół muzycznych, wiele osób dzięki orkiestrze jest dziś w trakcie i po studiach muzycznych. Łańcut nie chcę żeby młodzi zdolni rozwijali swoje pasje? Wcześniejsza władza była dumna, że Łańcut jest tak reprezentowany. A teraz nie ma pieniędzy na kulturę?- napisał do nas w grudniu jeden z członków orkiestry

Płacono za próby i występy

Dotychczas członkowie orkiestry otrzymywali wynagrodzenia za udział w próbach i występach. Koszt utrzymania orkiestry za 2018 r. wyniósł 45.723 zł. W ostatnim kwartale ubiegłego roku orkiestra liczyła 36 osób.

Urząd Miasta przedstawił nową formę w której chce płacić tylko za występy.

-Odbyło się spotkanie w UM z Kapelmistrzem orkiestry gdzie poddano propozycję dalszej współpracy polegającej na tym, żeby orkiestra funkcjonowała na nowych zasadach polegających na tym, aby próby orkiestry w dalszym ciągu odbywały się w MDK, ale członkowie orkiestry uczestniczyliby w próbach bezpłatnie, natomiast występy orkiestry byłyby płatne. Niestety propozycja ta nie uzyskała aprobaty ze strony Kapelmistrza, osoby występującej w imieniu całej orkiestry- poinformował nas dyrektor MDK Andrzej Piechowski

Red
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
Co z orkiestrą?, 3.6667 out of 5 based on 3 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 9432
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (40)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
102-b98
~ koleżanka  Widzę że każdy widzi tylko komentarz odnośnie płatnych prób, strasznie to wszystkich razi, faktycznie, grube miliony żółtka zabrały całej reszcie ;)
Może zaczęlibyśmy liczyć ile kosztuje wykształcenie każdej z młodych osób grających w tej orkiestrze od dzieciaka, żeby na tym instrumencie grało, ile kosztuje taki instrument ? Ktoś wspomniał o sprzęcie za darmo - perkusja, która na stałe jest w MDK + 2 czy 3 inne instrumenty, na około 40 osób grających w orkiestrze. Niezależnie od pogody na 11 listopada czy inne święta, orkiestra stoi w szyku i gra, w śniegu czy w deszczu, może ktoś z Was chciałby zobaczyć jak wyglądają prywatne! instrumenty po roku czy dwóch grania w takich warunkach ?
Większość ludzi działających w orkiestrze nie jest z Łańcuta, dojeżdża z Rzeszowa czy innych pobliskich miejscowości po 20-30 km, naprawdę uważacie że nie należy się im wynagrodzenie ?
Tak się składa,że sama orkiestra jest od zawsze na czarnym końcu, wyjazdy zagraniczne, są ale dla zespołów tanecznych, po co dla orkiestry...
Jak ktoś wspomniał poniżej , mniejsze gminy jak Czarna czy Markowa mają budżet żeby utrzymać orkiestrę, a Łańcut nie, trochę przykra sprawa.
7 stycznia 2019
+36
-13
278-078
~ mix  A jakie jest zdanie pani Doroty Chudzik przewodniczącej Komisji Kultury? Czekamy na opinie, przecież jest pracownikiem Mdk.
7 stycznia 2019
+20
-1
06f-d7a
~ Jony  No jakoś trudno przełknąć że na próby przychodzą za kase zawsze byłem przekonany że to pasjonaci no cóż myliłem sie głupi jestem i głupi umre ale uważąm jak pan czy pani że za wykonanie prób to przesada to ma być pasja miasto powinno pomóc jak najbardziej ale to chyba można znależć inny sposób promowania motywacji dla ewentualnych muzyków.
7 stycznia 2019
+19
-5
Ostatnio dodane komentarze
673-de8
~ malasz   Muzyka to ciężki kawałek chleba.
16 stycznia 2019
+2
-1
aaa-f71
~ kozak  do ~ asd   A u mnie nóż (scyzoryk) się otwiera na te twoje "nóż" i inne bzdury wypisywane!!!
9 stycznia 2019
+1
-4
522-f5d
~ hejno   Dobrze jest krytykować orkiestrę że biorą pieniądze,ale niech ci krytykanci idą grać za darmo,ze swoimi instrumentami i wtedy powstanie dwie lub trzy orkiestry.Powiedzą że nie umieją grać,to niech się nauczą i zapłacą za naukę i wtedy niech grają za darmo,Powodzenia!!!!.
9 stycznia 2019
+5
-3
fa4-c70
~ asd   Smutne jest, że ludzie wypowiadający się nie mają kompletnie pojęcia jak to wygląda ze strony członka orkiestry... Zapominacie chyba, że orkiestra jest dla miasta, a nie miasto dla orkiestry. Dla każdego muzyka uczęszczanie na próby wiąże się z kosztami dojazdu, eksploatacją instrumentu, zakupieniem stroików czy innych ***** w zasadzie w większości orkiestr członkowie wychodzą na zero, a często na minus. Smutne, że w Białobrzegach, Żołyni czy Markowej są na to pieniądze, a w łańcucie do odstrzału poszedł już 2 st szkoły muzycznej i orkiestra dęta.
8 stycznia 2019
+9
-3
6cd-8f9
~ Członek orkiestry   Witam
Coś w tym artykule jest nie tak!!! Kapelmistrz poinformował dyrektora MDKu, że członkowie orkiestry nie chcą mieć płacone za próby. Byle tylko nie rozwalać tej orkiestry!!! Ktoś tu bardzo namieszał w tym artykule. Ale hejtować jest najprościej...
8 stycznia 2019
+10
-2
57f-2de
~ Anonim   Słusznie. Z tego co wiem większość muzyków grających w tej orkiestrze pochodzi z okolicznych miejscowości. Reprezentacyjna? Ok. Na początku może fajnie się prezentowali w żółto-zielonych strojach, ale ostatnimi czasy orkiestra wyglądała jak zbieranina przypadkowych ludzi. W powiecie jest wiele orkiestr działających przy OSP, które prezentują się o wiele lepiej. Kolejna sprawa... Udział tej orkiestry w przeglądach i konkursach. Wiele razy na własne oczy widziałem jak członkowie tejże orkiestry musieli szybko schodzić ze sceny ponieważ większość grała w innych orkiestrach. To trochę nie fair w stosunku do innych... Ok, Reprezentacyjna Orkiestra fajnie brzmi i fajnie mieć coś takiego w mieście, ale może zamiast wypłacać pieniądze za próby i występy warto byłoby przemyśleć założenie jakiegoś funduszu i pieniądze za występy gromadzić wspólnie, później przeznaczyć można je na jakiś wyjazd?
Pozdrawiam
8 stycznia 2019
+5
-5
8b5-4b1
~ basia   Nie chcę tutaj wartościować, bo każda forma jest ważna i każda ma swoje potrzeby, ale znając życie koszty wyjazdów zespołów tanecznych (Grecja i inne wakacyjne kierunki), choreografii czy strojów na każdy układ nowe, zamieszczone są w innych tabelkach, w których orkiestra może nawet nie funkcjonuje. Ale tabelka z wypłatami przedstawia się mniej korzystnie więc można ją wykorzystać jako silny argument przeciw. A co ma mdk do zaoferowania tym muzykom żeby chcieli tam przychodzić? wyjazdy na zagraniczne przeglądy? dobre instrumenty do grania? miłą atmosferę w instytucji kultury? nawet tego nie! Łatwiej coś zniszczyć niż stworzyć. I życzę powodzenia w poszukiwaniu nowego kapelmistrza i skompletowaniu składu do nowej, ochotniczej orkiestry, no i oczywiście żeby udostępniali swoje instrumenty (chyba że w końcu im miasto kupi) i byli do dyspozycji w każdą obleganą uroczystość. Może ktoś bardziej zorientowany wymieni jacy muzycy wchodzą w skład orkiestry i ilu zna takich w okolicy? Więc droga władzo albo chcecie mieć orkiestrę w mieście albo nie, a jeśli chcecie to to niestety kosztuje, albo w formie rozwijania pasji tych dzieciaków (instrumenty, przeglądy, wyjazdy, konkursy) albo w formie wypłaty co jest oczywiście najprostsze i najmniej wychowawcze. A najsmutniejsze jest to, że rolą kierownika artystycznego jest właśnie tworzenie takich przyjaznych warunków do rozwoju, takich jakich ta orkiestra nie miała, a nie krytykowanie, jątrzenie i niszczenie. Co pan zrobiłeś przez te lata odkąd jesteś na stanowisku. Cztery, pięć lat? Czyli odkąd jesteś radnym ( przypadek?). Co stworzyłeś, co ulepszyłeś, jak zadbałeś o koła i zespoły ( nie mówię oczywiście o pańskim i żony bo tu wszystko było pełną gębą), jak je rozwinąłeś?
8 stycznia 2019
+14
-2
985-b7c
~ Rodzic   Hmmm... a moje dziecko za to że należy do zespołu tanecznego Ekrol i chodzi na próby, występuje na różnych uroczystościach kulturalnych (oczywiście za darmo) to musi jeszcze płacić co miesiąc czesne. Coś tutaj nie gra.
8 stycznia 2019
+7
-6
9e9-6cf
~ Aleksij Nowoziemny   Z założenia nowego burmistrza działacza PSL wszyscy powinni pracować na roli. Po co nam Kultura, po co?
8 stycznia 2019
+9
-9
anonimnieanonim  do ~ asd   W tym wypadku działa to inaczej. Nie masz pojęcia ,że zagranie koncertu to nie jest tylko wyjście zagraniem i dowidzenia. Jest to wiele prób ponieważ orkiestra na każdym koncercie gra nowy,inny repertuar. W okolicy są orkiestry którym również płaci się za próby i obchodziły już 100-lecia ponieważ tam ludzie potrafią to docenić.
Stawka płacona w Łańcuckiej orkiestrze w żadnym stopniu nie pokrywa kosztów które trzeba wydać na utrzymanie instrumentów w orkiestrze, dojazd itp. A co do Pectusa to to jest zespół światowy a nie miejski gdzie jest pewność że orkiestra wystąpi.
7 stycznia 2019
+9
-6
834-bb3
~ asd  do anonimnieanonim   Tylko nie mówimy tu o zawodowej orkiestrze a o amatorskiej. Czy za granie w piłkę z kolegami też mamy płacić? A może za grę w zespole kilku znajomych też płacić? Przecież wszędzie się płaci za koncerty. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie płacić za próby... Już widzę jak płacimy za próby np. Pectusowi bo a nóż zagra na dniach miasta... Paranoja!
7 stycznia 2019
+8
-13
anonimnieanonim   Widzę że najwięcej mają do powiedzenia osoby które kompletnie są nie w temacie, osoby które nie mają żadnego pojęcia jak funkcjonuje taka orkiestra. "płatne próby? sprzęt za darmo?, sale za darmo itd" osobom piszącym takie komentarze proponuje iść pracować za darmo przecież miejsce pracy oraz sprzęt firmowy zapewniony... Może młodzież ma opłacać sobie sale do realizowania prób na rzecz miasta? Osoby piszące komentarze pokroju "płatne próby? za co?" rozumiem że też są świadome tego że sprzęt który często kosztuje po kilkanaście tysięcy złotych( i nie jest to sprzęt miasta) się eksploatuje oraz potrzebne są stroiki, oliwki i inne akcesoria które też nie są tanie a w skali roku mowa o tysiącach. Koszty dojazdu też pokrywają członkowie orkiestry. Kultura w Łańcucie "mieście kultury" umiera, Szkoła muzyczna II st. w Łańcucie została już zniszczona tym razem na cel obrano orkiestrę. Widać również pretensje o rzadkie wykorzystanie orkiestry lecz takie pretensje są tylko w miejscach gdzie brakuje wydarzeń kulturowych na których takowa orkiestra mogła by się zaprezentować. Wile młodych i uzdolnionych muzyków edukuje się poza granicami swojego miasta ponieważ one nie daje im wystarczających możliwości rozwoju tu na miejscu.
7 stycznia 2019
+15
-5
5ce-98f
~ power   Tak. Lepiej niech młody człowiek siedzi w domu przed komputerem, a najlepiej z różańcem w ręku w kościele? To o to chodzi? Orkiestra to też element wychowawczy dla młodego człowieka. Dyscyplina, obowiązkowość itp.
7 stycznia 2019
+10
-7
834-bb3
~ asd  do ~ koleżanka   Za próby zespołów muzycznych też miasto ma płacić? Żeby zagrały trzy koncerty w roku? I Miasto Łańcut opłaca ludzi z innych miejscowości żeby grali w orkiestrze? No bez jaj... Jak nie ma młodych ludzi w Łańcucie co będą chcieli grać to można zamówić orkiestrę na te 3 czy 4 dni w roku i będą za 1500 zł stać na deszczu z uśmiechem na twarzy! Z okolicznych miejscowości orkiestry już zacierają ręce. Mam nadzieję że czasy patologii się skończyły i brawo!!!!
7 stycznia 2019
+12
-13
c86-d77
~ ktos   Ludzie o czym wy mówicie . Sam dojazd do miejsca grania kosztuje nie małe pieniądze mowa tutaj o paliwie za które trzeba zapłacić samemu , do tego instrument który kosztuje kilka lub kilkanascie tysięcy złotych . Wynagrodzenie jakie otrzymywaliśmy to 25 zł za koncert ( czasami trwał nawet 5-6 godzin bez dojazdu i powrotu ) i próby płatne 20 zł ... nikt nie będzie mókł za darmo ;)
7 stycznia 2019
+15
-12
907-5cb
~ Marcin  do ~ koleżanka   Ok to płaćmy jeszcze dzieciakom z Zespołów tanecznych za występy na różnych uroczystościach, akrobatom, małym koszykarzom i piłkarzom. Chyba rodzice też płacą za ich naukę prawda?
7 stycznia 2019
+11
-12
278-078
~ mix   A jakie jest zdanie pani Doroty Chudzik przewodniczącej Komisji Kultury? Czekamy na opinie, przecież jest pracownikiem Mdk.
7 stycznia 2019
+20
-1
6fa-10b
~ Grażka  do ~ koleżanka   Koleżanka dobrze gada. Polać jej !
7 stycznia 2019
+10
-1
102-b98
~ koleżanka   Widzę że każdy widzi tylko komentarz odnośnie płatnych prób, strasznie to wszystkich razi, faktycznie, grube miliony żółtka zabrały całej reszcie ;)
Może zaczęlibyśmy liczyć ile kosztuje wykształcenie każdej z młodych osób grających w tej orkiestrze od dzieciaka, żeby na tym instrumencie grało, ile kosztuje taki instrument ? Ktoś wspomniał o sprzęcie za darmo - perkusja, która na stałe jest w MDK + 2 czy 3 inne instrumenty, na około 40 osób grających w orkiestrze. Niezależnie od pogody na 11 listopada czy inne święta, orkiestra stoi w szyku i gra, w śniegu czy w deszczu, może ktoś z Was chciałby zobaczyć jak wyglądają prywatne! instrumenty po roku czy dwóch grania w takich warunkach ?
Większość ludzi działających w orkiestrze nie jest z Łańcuta, dojeżdża z Rzeszowa czy innych pobliskich miejscowości po 20-30 km, naprawdę uważacie że nie należy się im wynagrodzenie ?
Tak się składa,że sama orkiestra jest od zawsze na czarnym końcu, wyjazdy zagraniczne, są ale dla zespołów tanecznych, po co dla orkiestry...
Jak ktoś wspomniał poniżej , mniejsze gminy jak Czarna czy Markowa mają budżet żeby utrzymać orkiestrę, a Łańcut nie, trochę przykra sprawa.
7 stycznia 2019
+36
-13
d78-cad
~ do MGM   Orkiestra kosztowała więcej niż dużo bardziej eksploatowane zespoły typu Ekrol, Iskierka itp. Więcej niż organizacja zajęć sportowych dla dzieci. Twoje wypociny są żałosne, widać utrata stanowiska boli... Szkoda, że nie potrafisz się podpisać pod postem, wtedy Twoje żale byłyby zrozumiałe dla czytelników.
7 stycznia 2019
+7
-12
6fa-10b
~ Gustaf   Żółte kamizelki do Łańcuta!!! Kiedyś to było... Kurła... Ja kocham tę orkiestrę !!!
7 stycznia 2019
+13
-9
6fa-10b
~ Kolega   PEWNIE !!! WSZYSTKO ROZWALCIE !!! SZKOŁA MUZYCZNA JUŻ TEŻ NIE MA IIST. PO CO MŁODYM ZAJĘCIE NIECH IDĄ POD SKLEP JUŻ DZIŚ!!! WSTYD DLA ŁAŃCUTA !!!
7 stycznia 2019
+16
-11
06f-d7a
~ Jony  do ~ pezdioch   No jakoś trudno przełknąć że na próby przychodzą za kase zawsze byłem przekonany że to pasjonaci no cóż myliłem sie głupi jestem i głupi umre ale uważąm jak pan czy pani że za wykonanie prób to przesada to ma być pasja miasto powinno pomóc jak najbardziej ale to chyba można znależć inny sposób promowania motywacji dla ewentualnych muzyków.
7 stycznia 2019
+19
-5
17e-9b9
~ asd   Płatne próby? Sprzęt za darmo, sala za darmo itd. Za co miasto ma płacić? Może każdemu zespołowi miasto będzie dawać wynagrodzenie? To chore. Lepiej wynająć inna orkiestrę na te 4 dni w roku. Chętnych nie brakuje. Resztę kasy dać na sprzęt dla dzieci z mdku! Ciekawe ile jeszcze takich kwiatków wyjdzie?
7 stycznia 2019
+26
-14
10b-732
~ osik  do maw   Pisze Pan/Pani "poziom inwestycji minimalny" tzn jaki konkretnie, proszę o kwoty!
MDK 16-18 mln zł, Polna ok 3 mln, Kraszewskiego też kilka milionów a wcześniej Piłsudskiego, Zielona, Jagielońska itp, ocieplenie szkól, place zabaw dla dzieci, lodowisko, orlik, hala na Podzwierzyńcu, strefa. To są dziesiatki milionów! Fakt nie ideał ale tez nie minimalny poziom.
Dajmy szansę nowemu Burmistrzowi niech zrobi więcej! To będzie wspaniale, tylko z korzyścią dla mieszkańców
7 stycznia 2019
+11
-7
39b-f01
~ Marek  do maw   i nadal czytasz to co chcesz przeczytać, a nie to co jest napisane
7 stycznia 2019
+3
-5
maw  do ~ Marek   Myślę, że pracownik MDK (oboje wiemy, o kogo chodzi) robi to w ramach swoich obowiązków służbowych.I nikt nikomu nie płaci ani za próby, ani za teksty, ani za występ!!
7 stycznia 2019
+6
-2
adb-6b0
~ fostrzyk   Po pierwsze, jakoś większość orkiestr w powiecie czyli np: Czarna, Rakszawa, Żołynia dostaje też wynagrodzenie za próby choć jest tam dużo więcej niż 36 osób i te gminy stać na takie warunki dla muzyków choć mają dużo mniejsze budżety niż miasto Łańcut, więc to jest po prostu zamknięcie się na kulturę i sztukę i pozbawienie uczuć na wyższe wartości..
Po drugie, jako wieloletni muzyk wiem ile wkładu, poświęcenia i wyrzeczeń wymaga ten rodzaj "kariery" - kilka lat spędzone w szkołach muzycznych, rezygnowanie z wielu przyjemności, późne powroty do domu itd. Jest to swego rodzaju inwestycja w siebie - pieniądze wydane na szkołę i dojazdy choć w jakimś stopniu zwracają się nam na próbach i występach, dlatego powinno być wypłacane wynagrodzenie, tym bardziej, że są to naprawdę śmieszne pieniądze
7 stycznia 2019
+13
-15
c6d-785
~ Toma   Bez przesady z tym płacenie. Straż OSP z giminy łańcut też nie dostaje kasy za akcje a co dopiero grajki. Piłkarze też nie dostają kasy za grę itp
7 stycznia 2019
+18
-9
maw   Bez przesady z tą gotowością orkiestry w świątek i piątek, bo jednak terminy uroczystości są wcześniej znane. I kto miałby oceniać, ile prób wymaga jeden występ? Uważam, ze propozycja burmistrza jak najbardziej sensowna. Miasto bardzo zadłużone, chociaż od dawna poziom inwestycji jest minimalny, więc oszczędzać trzeba. Lepiej wydawać pieniądze na inwestycje niż uroczystości religijne. Natomiast rzekoma obowiązkowa obecność na jesełkach? Panowie bez przesady, niby z czego to ma wynikać, a tak na marginesie wiceburmistrz chyba z Łańcuta, czy się mylę???
7 stycznia 2019
+19
-9
39b-f01
~ Marek  do maw   Czy płatne to ja nie wiem, nie sugeruję tego, ale organizacja ich na pewno kosztuje.
7 stycznia 2019
+5
-4
9ba-234
~ borys   Wolę burmistrza mojego miasta na meczu sokoła niż na śmiesznych jasełkach :)
7 stycznia 2019
+18
-10
maw  do ~ Marek   Marek, sugeruje Pan, że wieczory poetyckie są płatne? Kto komu płaci wg Pana?
7 stycznia 2019
+5
-2
2b6-c2b
~ MGM   I zaczyna się niszczenie wszystkiego. Pewnie trzeba szukać oszczędności na nowe stanowiska w mieście ( Michał Mac tego przykładem) A swoją droga jaki kierownik artystyczny taki i poziom orkiestry.
Wspaniałe jasełka, których oczywiście nie robi MDK tylko parafia ludzi tłumy. Kierownik artystyczny, który tak się składa jest jeszcze radnym miasta chyba nawet Przewodniczącym mówi, że Burmistrz nie mógł brać udziału bo ma ważne sprawy służbowe czy jakoś tak. A tą ważną sprawą jest mecz Sokoła na której był tylko gapem. Ale jak już nie mógł przyjść to chociaż mógł przysłać swojego zastępcę. Ale nie wiem czy zastępca wie gdzie jest w ogóle MDK. Bo on nie tutejszy.
7 stycznia 2019
+25
-17
c49-354
~ Ciekawy   Dobra decyzja burmistza UM, może znajdzie się inny kapelmistrz i będzie nowa orkiestra jaki w tym problem?
7 stycznia 2019
+19
-6
022-4a7
~ fan muzyki   Ot i nasi "reprezentanci"... jeżeli mówimy o pasji i chęci rozwijania oraz promowania siebie i miasta to czy za tym musi od razu iść kasa? ktoś tu chyba myli pojęcia. Pieniądze za występ ok ale za próby? Albo wyrażasz chęć REPREZENTOWANIA miasta albo zapisz się to takiego czy innego zespołu rozrywkowego i graj po okolicznych festynach i weselach. W głowach się wam ludzie przewraca!
7 stycznia 2019
+18
-9
f58-2ab
~ pezdioch   z tą kasą za próby to troche przegięcie
7 stycznia 2019
+21
-8
d69-b9a
~ Waldek   Płatne próby?....? Ok, trzeba było brać to co jest, a tak nie ma niczego.
7 stycznia 2019
+11
-5
39b-f01
~ Marek   Przedstawiona sprawa jest spłycona do granic możliwości. Każda ze stron ma swoje racje i warto by było postarać się o kompromis. Miasto, w tym MDK nic tym ludziom nie oferuje w zamian, jaki rozwój pasji? z czym? Grać na swoim sprzęcie to mogą sobie w domu, w cieple, niezależnie od warunków atmosferycznych, a tak w każde święta, przy każdej okazji muszą być w pogotowiu, czy deszcz, czy wiatr. Ale tu chodzi o kasę! Tak, przecież te pieniądze można przeznaczyć na Sylwestrowy wieczór poetycki, wielkanocny wieczór poetycki, zaduszkowy wieczór poetycki itd. Nie ma Łańcut szczęścia do ludzi od kultury ale po zmianach lepiej nie będzie. Gratuluję nowemu włodarzowi głównego konsultanta ds. kultury :/. Zapytam jeszcze, czy zespoły ludowe otrzymują pieniądze za próby?
7 stycznia 2019
+13
-6
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball
Mapa strony | Zapytania Google
x