Jak działa karta kredytowa?
Karta kredytowa działa podobnie, jak zwykła karta debetowa. Natomiast różnica jest w środkach finansowych. Używając tej pierwszej pożyczasz pieniądze od banku, a płacąc kartą debetową wydajesz swoje własne oszczędności zgromadzone na rachunku rozliczeniowym. W umowie na kartę kredytową znajdziesz wyszczególnione dwa okresy:
rozliczeniowy - w ramach którego możesz płacić kartą, zazwyczaj trwa miesiąc,
spłaty - to kolejne 20-30 dni, podczas których należy spłacić przynajmniej minimalną kwotę zadłużenia.
Warto jednak wiedzieć, że jeśli w terminie spłacisz całe zobowiązanie zaciągnięte na karcie kredytowej, to bank nie obciąży Cię dodatkowymi odsetkami. Inaczej jednak sytuacja będzie wyglądać, jeśli podpisałeś umowę z instytucją pozabankową - wtedy nawet przy pełnym uregulowaniu zadłużenia mogą wystąpić dodatkowe koszty.
Jakie warunki trzeba spełnić przy darmowej karcie kredytowej?
Darmowa karta kredytowa w zamian za spełnienie dodatkowych warunków to częsta oferta na rynku produktów bankowych. Oprócz spłaty pełnej kwoty zadłużenia w terminie, żeby cieszyć się brakiem dodatkowych opłat, należy zadbać o:
wykonaniu transakcji na wysokość określonej kwoty w ramach danego okresu
Podpisując umową na kartę kredytową możesz znaleźć zapis o możliwości wystąpienia dodatkowych opłat w przypadku niewykonania transakcji na daną kwotę. Dlatego jeśli nie chcesz ponosić niepotrzebnych kosztów płać kartą kredytową np. w sklepie czy na stacji benzynowej, aby spełnić wymagany limit.
płacenie kartą zamiast wybierania środków w bankomacie
Choć płatność bezgotówkowa kartą nie generuje dodatkowych opłat, to już wykonywanie przelewów z niej lub wybieranie gotówki w bankomacie może skutkować naliczeniem nadprogramowych kosztów. Żeby tego uniknąć, płać kartą i nie wykonuj za pomocą niej innych rodzajów transakcji.
Dzięki używaniu karty kredytowej w ten sposób nie musisz martwić się naliczaniem opłat bankowych. Do tego możesz korzystać z dodatkowych środków finansowych zawsze wtedy, kiedy będziesz tego potrzebować.
Jak można dostać darmową kartę kredytową?
Uzyskanie karty kredytowej wiąże się ze złożeniem wniosku do banku. Następnie kredytodawca poddaje analizie wszystkie czynniki składające się na Twoją zdolność kredytową, takie jak: historia bankowa, aktualnie spłacane zobowiązania, dochody czy rodzaj zatrudnienia. Natomiast w dzisiejszych czasach nie musisz chodzić od jednej placówki do drugiej, by sprawdzić jaką ofertę może Ci zaproponować. Dostępne są wnioski na karty kredytowe online na finanse.rankomat.pl Korzystając z takich rozwiązań możesz wybrać najbardziej atrakcyjną ofertę bez wychodzenia z domu.