Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Pożar w Żołyni
Akt oskarżenia przeciwko Grzegorzowi B. z Głuchowa
Utracili panowanie nad kierwonicą, dwa wypadki na terenie powiatu
Miał promil alkoholu i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów
home > Start > Aktualności > Najczęstsze przyczyny awarii w smartfonach
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ
2024.07.24 16:49 | aktualizacja: 2024.07.24 16:50

Najczęstsze przyczyny awarii w smartfonach

Producenci smartfonów od lat prześcigają się w tworzeniu coraz to lepszych, wydajniejszych i trwalszych urządzeń mobilnych, aby poprawić satysfakcję z ich użytkowania oraz wydłużyć ich żywotność. Nie zmienia to jednak faktu, iż nawet najbardziej zaawansowany technologicznie telefon może ulec uszkodzeniu, wskutek którego przestaje działać prawidłowo lub nie działa w ogóle. Przyczyn usterek może być naprawdę wiele - przedstawiamy kilka z nich oraz podpowiadamy, co zrobić w razie ich wystąpienia.
Najczęstsze przyczyny awarii w smartfonach
Najczęstsze przyczyny awarii w smartfonach

Uszkodzenia mechaniczne

Uszkodzenia mechaniczne, powstałe zwykle w wyniku upadku smartfonu na ziemię, to zdecydowanie najczęstsza przyczyna uszkodzenia urządzenia. Uderzenie o twarde podłoże często skutkuje rozbiciem ekranu, a w przypadku telefonów ze szklanym tyłem - również obudowy. Warto zaznaczyć, że nawet jeżeli pęknięcie wydaje się niewielkie i nie wpływa zbytnio na komfort korzystania ze smartfonu, usterki tej nie należy lekceważyć. Poluzowane kawałki szkła mogą bowiem uszkodzić matrycę ekranu lub nawet głębiej umiejscowione podzespoły, powodując poważniejszą awarię i narażając użytkownika na dodatkowe koszty naprawy. Zminimalizować ryzyko uszkodzenia mechanicznego telefonu można poprzez zakup solidnego etui i szkła ochronnego. Jeśli prowadzisz własny serwis GSM, w dedykowane do różnych modeli smartfonów akcesoria ochronne (i nie tylko!) zaopatrzysz się w hurtowni GSMOK ( https://gsmok.pl/samsung-p14 ).

Zalanie

Bardzo częstą przyczyną awarii smartfonów jest również ich zalanie. Kontakt telefonu z wodą przy braku odpowiedniej reakcji może skutkować uszkodzeniem wielu podzespołów - czasami nawet nieodwracalnie. Dojść może między innymi do spowolnienia jego działania, braku reakcji na dotyk czy też korozji złącz. Co ważne, nawet wodoszczelne urządzenia mobilne nie są całkowicie odporne na wszystkie płyny. Z tego powodu, w razie zalania należy jak najszybciej wyłączyć smartfon, wyjąć karty SIM i pamięci oraz delikatnie go wytrzeć. Telefonu nie powinno się włączać, aby sprawdzić jego działanie, nie wolno również podłączyć go do ładowarki czy komputera ani suszyć suszarką. Zalany sprzęt trzeba jak najszybciej oddać do serwisu - tam specjaliści osuszą go za pomocą specjalnych narzędzi i sprawdzą, co uległo uszkodzeniu oraz jak rozległa jest awaria. W przypadku odpowiednio szybkiej reakcji, może okazać się, że smartfon nie będzie wymagał naprawy lub jedyne, co będzie trzeba zrobić, to wymienić jeden podzespół, np. wyświetlacz ( https://gsmok.pl/wyswietlacze-oryginalne-samsung-g973-galaxy-s10-4g-m2514-c107 ) lub baterię.

Nierzadko zdarza się również, że przyczyną usterki są ekstremalne temperatury. Ekspozycja smartfonu na mróz czy upał szczególnie negatywnie odbija się na baterii, która może wówczas przestać odpowiednio magazynować energię. Na akumulator źle wpływa także stosowanie dobrej jakości ładowarek - w obu przypadkach, jeżeli dojdzie do uszkodzenia podzespołu, należy udać się do serwisu.

Artykuł Sponsorowany
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Najczęstsze przyczyny awarii w smartfonach, 0 out of 5 based on 0 ratings
Artykuł Sponsorowany dodany
 
Odsłon: 829
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball
Mapa strony | Zapytania Google
x