home > Start > Sport > III ligowa Resovia za mocna na Sawę
SONINA
2015.05.07 09:13 | aktualizacja: 2015.05.07 09:52

III ligowa Resovia za mocna na Sawę

Sawa Sonina przegrała w finale okręgowego pucharu Polski.

Drużyna z Rzeszowa stawiła się w Soninie z kompletem swoich graczy. Od pierwszych minut to oni dyktują warunki gry. Mimo przewagi to gracze Sawy maja dogodniejszą sytuację do strzelenia bramki, Grad wysuwa piłkę na około 11 metr do Beresia, jednak ten strzela wysoko nad poprzeczką. Gracze Resovii dośrodkowaniami w pole karne próbują zagrozić bramce Ciska jednak pewnie w obronie gra Cieślik i kilka razy ubiega graczy Resovii. Przy wyjściu za 16 Cisek wybija piłkę pod nogi zawodnika Resovii, ten oddaje strzał na bramkę jednak Ciskowi udaję się wrócić.

Po tej sytuacji gracze Sawy stwarzają sobie sytuację pod bramką Resovi. Przy wykonywanym rzucie rożnym przez Sawę obrońca Resovii kierują piłkę do własnej bramki. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Drugą połowe gracze z Rzeszowa ropoczynają od strzelenia bramki. W 52 minucie ładną akcję gości strzałem z około 10 metrów wykończa Kaliniec. Na odpowiedz Sawy nie trzeba było długo czekać i po wyprowadzonym kontrataku bramkę strzela Grad.

Po straconej drugiej bramce piłkarze z Rzeszowa w ciągu 15 minut aplikują gospodarzom 4 bramki. Hat-trickiem popisuje się Rop, pierwszą swoją bramkę strzela bezpośrednio z rzutu wolnego, drugą po dobitce po strzale Kalińca, trzecią po podaniu Kalińca za obrońców w sytuacji sam na sam. Piątą bramke dla Resovii w sytuacji sam na sam strzela Dziedzic.

Puchar Okręgowego Pucharu Polski jedzie Rzeszowa.

Sawa Sonina - Resovia Rzeszów 2:5 (1:0)

Bramki: Tabaka (samobójcza 35'), Grad 61' - Kaliniec 52', Rop 64' 67' 74', Dziedzic 76'

Skład Sawy : Cisek - Paczocha, Nycz, Cieślik, Róg - Grad, Bereś, Świst" Graczyk, Dziedzic - Kurzeja

Skład Resovi : Pietryka - Tabaka, Sękowski, Makowski, Szkolnik - Dziedzic, Sadecki, Domoń, Rop, Pyrdek - Ciećko.

Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.