Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę

home > Start > Sport > 6 złotych medali dla LUKS Zieloni Łańcut
AAA
WARSZAWA
2015.11.12 07:00

6 złotych medali dla LUKS Zieloni Łańcut

W dniach 7 - 8.11. 2015 roku w Warszawie zostały rozegrane V Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16, 18, 20, 23 i Seniorów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Techniką Klasyczną.

W technice klasycznej zabronione jest używanie sprzętu wspomagającego (specjalistycznych koszul) pozwalających uzyskać lepszy wynik sportowy. W zawodach wystartowało łącznie 216 zawodników z klubów krajowych zrzeszonych w Polskim Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego.

Fantastycznie w zawodach startowali zawodnicy Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Zieloni" Łańcut działającego przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie. Po raz kolejny potwierdzili oni swoją dominację sportową w Polsce. Podopieczni trenera Adama Bieleckiego tym razem wywalczyli siedem medali w tym sześć złotych i jeden srebrny.

Oto osiągnięte wyniki:

1. Marta Sroczyk - zdobyła dwa złote medale w kategorii wagowej do 52 kg w grupie wiekowej juniorek do lat 20 i w kategorii seniorek. W trakcie swoich występów trzykrotnie poprawiała własny rekord Polski. Ukończyła mistrzostwa z wynikiem 87.5 kg. Uzyskany wyniki Wilksa 109,79 zapewnił zawodniczce drugie miejsce w klasyfikacji OPEN za siostrą Moniką.

2. Monika Sroczyk - zdobyła dwa złote medale w kategorii wagowej do 57 kg w grupie wiekowej juniorek do lat 23 i seniorek. Wynikiem 100 kg zwyciężyła w klasyfikacji OPEN z przelicznika Wilksa (117,01pkt) najsilniejsza kobieta mistrzostw.

3. Hubert Kłak - wywalczył złoty medal w wadze do 66 kg w grupie wiekowej juniorów do lat 20 i srebrny w grupie wiekowej seniorów. Osiągniętym wynikiem 147.5 kg ustanowił nowy rekord Polski Juniorów do lat 20 a uzyskanym wynikiem z przelicznika Wilksa ( 116,24 pkt) zwyciężył w klasyfikacji OPEN juniorów do lat 20.

4. Andrzej Paszko - zdobył złoty medal w wadze do 66 kg w grupie wiekowej juniorów do lat 23 i czwarte miejsce w kategorii seniorów wynikiem 142.5 kg.