home > Start > Sport > Zwycięstwo Anilany w ważnym meczu
2015.01.18 08:21 | aktualizacja: 2015.01.18 08:22

Zwycięstwo Anilany w ważnym meczu

Siatkarze Anilany po dobrym meczu wygrali z STS Klima Błażowa

Przebieg spotkania.

I set.

Po wyrównanym początku spotkania minimalną przewagę posiadała drużyna Klimy Błażowa. Stan taki utrzymywał się do wyniku 18:18. Od tego momentu gospodarze wychodzą na prowadzenie 20::18, 22:20. Goście jeszcze zrywają się do walki doprowadzając do stanu 23:22. Set kończy się wygraną Anilany 25:22.

II set.

Dobrze rozpoczynają gospodarze prowadząc 5:3. Goście szybko wyrównują. Skuteczne zagrywki Winiarskiego i Wilczka i Anilana prowadzi 10:7. Czas bierze trener Klimy D. Pająk. Po którym siatkarze gości zaczynają grać coraz lepiej doprowadzając do remisu 15:15. Wyrównana gra trwa d stanu 19:20. Po udanych akcjach Anilana wychodzi na prowadzenie 23:20. Niestety prowadzenie dekoncentruje naszych siatkarzy którzy łatwo trwonią 3 pkt zaliczkę doprowadzając do stanu 23:23. W tym momencie czas bierze trener Anilany. Po nerwowej końcówce gospodarze wygrywają seta 27:25, obejmując prowadzenie w meczu 2:0.

III set.

Prowadzenie w meczu 2:0 wyraźnie źle wpływa na siatkarzy gospodarzy którzy wyraźnie przegrywają początek 3 seta. Dopiero przy stanie 6:10 gospodarze wracają do gry szybko doprowadzając do remisu przy stanie 12:12. Środek seta to wyrównana gra pkt za pkt do stanu 20:19. W końcówce głownie dzięki skutecznym atakom z T. Świątoniwskiego Anilana wygrywa seta 25:21 i całe spotkanie 3:0.

Mecz choć nie stał na najwyższym poziomi mógł się podobać licznie zgromadzonej publiczności w hali ZSTG w Rakszawie. Pomimo wyrównanego przebiegu spotkania Anilana posiadała przewagę głównie w bloku i na środku siatki gdzie imponującymi atakami popisywał się M. Pudło. Anilana pomimo chwilowych przestoi w grze zagrała na dobrym poziomie wygrywając pewnie mecz z sąsiadem w tabeli za przysłowiowe "6"pkt.

TKF ITS Anilana Rakszawa - STS Klima Błażowa 3: 0 w setach 25:22, 27:25, 25:21

Składy drużyn:

TKF ITS Anilana Rakszawa : Pudło M, Winiarski G, Kania D, Wilczek G, Babiarz P., Cieśla G, Szydło M (libero) oraz Krzyżak M (libero), Bardian B, Cisek M, Cisek Mateusz, Świątoniowski T.

STS Klima Błażowa : Zięga R, Chlebek H, Mackowicz M, Pępek M, Łach A, Pępek B, Wyskiel J, Tomaka F, Pichór M, Bieszczad P, Banaś D, Urbaniak B. (libero)