Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę

home > Start > Sport > Rekordy Polski i 13 medali dla reprezentantów Łańcuta
AAA
ŁAŃCUT
2015.03.17 09:02 | aktualizacja: 2015.03.17 09:08

Rekordy Polski i 13 medali dla reprezentantów Łańcuta

Zawodnicy klubu LUKS "Zieloni" po raz kolejny zaliczyli świetny występ na Mistrzostwach Polski.

W dniach 14-15 marca 2015r w Chorzowie w hali Widowiskowo Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji zostały rozegrane XXIV Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn Juniorek i Juniorów do lat 18, 20, 23 oraz Seniorów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc - Eliminacje do Mistrzostw Świata w Sundsvall-Szwecja.

Rekordy Polski ustanowili :

Marta Sroczyk - startująca w kategorii wagowej do 52kg wynikiem 100kg o 5 kg poprawiła własne rekordy Polski w grupie wiekowej juniorek do lat 20 i 23.

Monika Sroczyk - startująca w kategorii wagowej do 57kg wynikiem 112.5kg o 12,5kg poprawiła swój rekord Polski w grupie wiekowej juniorek do lat 23.

Andrzej Paszko - startujący w kategorii wagowej do 66kg wynikiem 181kg o jeden kilogram poprawił własny rekord Polski w grupie wiekowej juniorów do lat 23. Osiągniętymi wynikami zapewnili sobie miejsce w Reprezentacji Narodowej na wyjazd na Mistrzostwa Świata.

To już dziesiąty rok zawodnicy Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Zieloni" Łańcut promują miasto i region w zawodach rangi mistrzostw Polski i na arenach międzynarodowych. Swoimi występami potwierdzają mistrzowską klasę sportową. W tym turnieju wywalczyli trzynaście medali; 8 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe.

Medale wywalczyli:

1. Marta Sroczyk - w kategorii wagowej do 52kg wynikiem 100 kg zdobyła trzy złote medale w grupie wiekowej do lat 20, 23 i seniorek. W klasyfikacji OPEN wynikiem 125,61punktów Wilksa zwyciężyła w grupie wiekowej juniorek do lat 20. Jest uczennicą ZST w Łańcucie.

2. Monika Sroczyk - w kategorii wagowej do 57kg wynikiem 112.5kg zdobyła dwa złote medale w grupie wiekowej juniorek do lat 23 i seniorek. W klasyfikacji OPEN wynikiem 132,09 punktów Wilksa zwyciężyła w grupie wiekowej juniorek do lat 23. Studiuje na III roku PWSTE w Jarosławiu.

3. Paweł Porębny - w wadze do 59kg wynikiem 115kg. zdobył dwa złote medale w grupie wiekowej do lat 18, 20 i srebro w grupie juniorów do lat 23. Jest uczniem ZST w Łańcucie.

4. Andrzej Paszko - wynikiem 181kg. zdobył złoty medal w wadze do 66 kg w grupie wiekowej do lat 23 i srebro w seniorach. W klasyfikacji OPEN wynikiem 142,26 punktów Wilksa zdobył III miejsce w grupie wiekowej juniorów do lat 23. Jest studentem PWSTE w Jarosławiu.

5. Michał Kojder - wynikiem 185 wywalczył srebrny medal w wadze do 83kg. w grupie wiekowej juniorów do lat 18 i dwa brązowe medale w grupie juniorów do lat 20 i 23. Jest uczniem ZST w Łańcucie.

6. Hubert Kłak - startujący w wadze do 74kg. junior do lat 20 rozpoczął zawody od ciężaru 185 kg i spalił wszystkie podejścia. Jest uczniem I LO w Łańcucie.

Reprezentacja Łańcuta, oprócz zdobytych statuetek i medali, wywalczyła II miejsce w klasyfikacji drużynowej kobiet w grupie wiekowej seniorek.

Organizatorzy zawodów zadbali o ich perfekcyjną oprawę. Nagrody i medale osobiście wręczał prezes Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego prof. dr hab. Marek Kruszewski i prezydent Chorzowa Andrzej Kotala . W programie specjalnym turniej uświetniły pokazy karate i występy formacji tanecznych.

Trener klubu LUKS "Zieloni" Łańcut Adam Bielecki w imieniu młodzieży, za okazaną pomoc finansową w przygotowaniu zawodników do startów i wyjazdu na mistrzostwa serdecznie podziękowania kieruje w stronę starosty powiatu łańcuckiego Adama Krzysztonia, burmistrza Łańcuta Stanisława Gwizdaka, wójta gminy Rakszawa Marii Kuli i prezesa Banku Spółdzielczego w Łańcucie Szczepana Kozłowskiego.

Zawodników do zawodów przygotowali trenerzy Adam i Grzegorz Bielecki.

A.B./red.
Oceń:
1 głos
Rekordy Polski i 13 medali dla reprezentantów Łańcuta, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings