Jubileuszowa impreza rozpoczęła się tradycyjnie mszą święta w kościele farnym, po czym jej uczestnicy przeszli w barwnym pochodzie na teren boisk Zespołu Szkół Technicznych. Tutaj organizatorzy pikniku: Polski Związek Niewidomych, Starostwo Powiatowe, "Caritas" Archidiecezji Przemyskiej, Parafia św. Stanisława i Urząd Miasta przygotowali wiele atrakcji.
Na stoiskach można było kupić ciekawe książki, niektóre nawet za symboliczną złotówkę, zmierzyć poziom cukru i ciśnienie, kupić oryginalne ludowe wyroby pamiątkarskie, zaopatrzyć się w miód, skosztować domowego jadła, zbadać stan włosów i skóry, czy zmienić uczesanie. Przygotowano także atrakcje dla dzieci. Największym powodzeniem cieszyły się nadmuchiwane zjeżdżalnie, strażacki wóz bojowy oraz policyjny radiowóz i jego wyposażenie.
Przez całe popołudnie, aż do późnego wieczora, na estradzie występowały liczne zespoły. Zaprezentowali się niepełnosprawni uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, Zespół Pieśni i Tańca "Mały Łańcut", kapela ludowa z MDK z solistką Urszulą Opałka, zespół "ZumbaNita" oraz goście Szkolny Zespół Ludowy Ziemi Przemyskiej" "Trójczyce", a także młodzież uczestnicząca w ŚDM, która po raz kolejny pokazała jak wspaniale można się bawić wspólnie z pielgrzymami z dalekiej Afryki i z Francji. Wieczorem na scenie pojawił się zespół muzyczny "Kycie" z Leżajska. W rytm najnowszych przebojów muzyki rozrywkowej bawiono się do późnych godzin nocnych.
Dzisiaj mieszkańcy Łańcuta pożegnali uczestników Światowych Dni Młodzieży. Po porannej mszy świętej w kościele parafialnym św. Stanisława, młodzi ludzie udali się do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Podczas ich pobytu w naszym mieście panował nastrój radosnego święta, a pielgrzymi i towarzyszący im wolontariusze byli niezwykle życzliwie przyjmowani zarówno przez mieszkańców, jak i licznych turystów.