W ten dzień w Cierpiszu obchodzono następujące rocznice; 30-lecie powstania cierpiskiej parafii, 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, setnej rocznicy urodzin abpa Ignacego Tokarczuka (on erygował parafię w Cierpiszu), 40-lecie wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Stąd i oprawa tego świętowania była uroczysta: Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył bp Stanisław Jamrozek, a obecni byli ks. ks. Jan Wołosz (był proboszczem, gdy z kraczkowskiej parafii wyodrębniono Cierpisz), Marek Rybka (pierwszy proboszcz w Cierpiszu), ks. Jerzy Uchman, proboszcz w Tarnowcu i kustosz tamtejszego Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia i oczywiście gospodarz parafii ks. Stanisław Chrapek.
W koncercie zaprezentowali się: Orkiestra Dęta z Handzlówki, uczniowie z Zespołu Szkół w Cierpiszu, Zespół Śpiewaczy "Czerwone Korale" i Zespół Wokalny "Zielony Maj" z Cierpisza, Zespół z Łąki, Zespół Śpiewaczy "Krzemieniczanki" z Krzemienicy, Zespół Śpiewaczy "Budziwojce" z Rzeszowskiego Domu Kultury, Kapela Ludowa "Malawianie" z Malawy, Helena Fus - poetka z Dąbrówek. Wśród gości znaleźli się poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch, starosta łańcucki Adam Krzysztoń, wójt gminy Łańcut Zbigniew Łoza, przewodniczący Rady Gminy Łańcut Roman Skomra. O tradycyjną kuchnię regionalną zadbały panie z organizacji cierpiskich, a cząstkę swoich zbiorów pokazał znany kolekcjoner Edward Rożek. Część przeglądową prowadziła i wiersze poetów z gminy Łańcut recytowała oraz w Zespole "Zielony Maj" śpiewała - Urszula Pantoła.
Organizatorami Przeglądu byli Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Cierpiszu, Stowarzyszenie "Razem dla Wsi Łańcuckiej", sołtys, Rada Sołecka oraz organizacje parafialne i wiejskie z Cierpisza, a także Ośrodek Kultury, Biblioteka Publiczna Cierpiszu, Centrum Kultury Gminy Łańcut i - jako współorganizator - Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.