Proszek dezynfekujący do prania - na co pozwala
Największą zaletą środków do dezynfekcji jest dokładne usuwanie różnego rodzaju zanieczyszczeń. To najłatwiejszy i najszybszy sposób na pozbycie się z tkanin bakterii, grzybów czy innych drobnoustrojów. Dzięki temu nasze ubrania, pościel czy ręczniki pozostaną wolne między innymi od groźnych alergenów. Proszki dezynfekujące (na przykład Mr. ZIGGI dostępny na https://mr-ziggi.pl/ ) radzą sobie także z roztoczami kurzu domowego, które są odpowiedzialne za zdecydowaną większość alergii wśród Polaków. Usuwają same roztocza oraz ich odchody, co pozwala na uwolnienie się od nieprzyjemnych objawów występowania alergii. Działania dezynfekujące proszku są również przydatne w czasie zwiększonego narażenia na choroby - warto zatem korzystać z nich między innymi w okresach przejściowych, gdy jesteśmy bardziej osłabieni, a przez to łatwiej się zarażamy. Środki dezynfekujące zabijają zarazki, które osadzają się na tkaninach.
Jaki środek dezynfekujący do prania sprawdzi się u alergika?
Proszki dezynfekujące często zawierają w swoim składzie bardzo silnie działające składniki, które wymagają do aktywowania się wysokich temperatur - 60 stopni Celsjusza. Jednak pranie w takich warunkach, choć zapewnia usunięcie zanieczyszczeń z tkanin, negatywnie działa na strukturę ich włókien. Materiały znacznie szybciej tracą swoją naturalną miękkość czy kolor. Jeśli chcemy zachować jak najdłużej jakość swoich ubrań, pościeli czy ręczników, powinniśmy wybierać te proszki dezynfekujące, które działają w niższych temperaturach. Dzięki temu już standardowe pranie w 40 stopniach Celsjusza pozwoli nam na usunięcie z tkanin drobnoustrojów i zabrudzeń przy zachowaniu właściwości materiałów. Środki do dezynfekcji ubrań, które na to pozwalają, mają znacznie łagodniejsze, ale równie skuteczne składy. Są zatem bezpieczne nie tylko dla tkanin, ale i dla wrażliwej skóry alergika.
Hipoalergiczny proszek dezynfekujący
Produkty hipoalergiczne, czyli dedykowane alergikom, mają łagodne składy i są pozbawione substancji zapachowych, które bardzo często wywołują reakcje alergiczne. W przypadku środków dezynfekujących także powinniśmy szukać tych cech. Niewypłukany dokładnie produkt zawierający uczulające, intensywnie działające składniki, może mocno podrażnić skórę alergika. Osiągniemy przez to odwrotny od zamierzonego efekt, ponieważ wcale nie unikniemy pojawienia się nieprzyjemnych objawów alergii. Hipoalergiczne środki dezynfekujące chronią nas przed takimi sytuacjami. Sprawdzą się zarówno u alergików, jak i dzieci czy osób ze skórą skłonną do podrażnień.
Testy dermatologiczne
Jedynym sposobem na to, by potwierdzić bezpieczne działanie środków dezynfekujących, jest przeprowadzenie zaawansowanych testów dermatologicznych. Badania laboratoryjne pozwalają na dokładne określenie właściwości produktu, w tym jego hipoalergiczności. Wybierajmy zatem jedynie te proszki dezynfekujące, które przeszły szereg badań w różnego rodzaju niezależnych ośrodkach badawczych. Dzięki temu będziemy mieli gwarancję tego, że nie zaszkodzi on ani naszej skórze, ani pranym tkaninom.
Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie proszku dezynfekującego dla alergika?
Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego środka do dezynfekcji, zastanówmy się nad jego dodatkowymi właściwościami.
Wydajność - najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się zabrudzeń, a w tym alergenów z tkanin, jest ich częste i regularne mycie. Niestety, może to wpłynąć na grubość naszego portfela, ponieważ zwiększa się zużycie środków piorących, które często są dość kosztowne. Aby zaoszczędzić pieniądze i czas spędzony w kolejkach sklepowych, sięgnijmy po produkty o skoncentrowanej formule. Dzięki temu już niewielka ilość produktu pozwoli nam na wykonanie prania i dokładne usunięcie brudu. Standardowe opakowanie proszku starczy nam na jeszcze dłużej!
Ekonomiczność - idzie w parze z wydajnością. Szukajmy produktów, które pozwalają nam przeprowadzić więcej prań w standardowej, a nawet niższej cenie.
Ekologiczność - częste pranie, które jest konieczne w przypadku walki z objawami alergii, może źle wpłynąć na środowisko naturalne. Aby jak najbardziej zminimalizować szkody w ekosystemie, zwróćmy uwagę na środki piorące wolne od zeolitów i fosforanów. Te nierozpuszczalne w wodzie substancje osadzają się na dnach zbiorników wodnych. Im bardziej naturalny skład, oparty przede wszystkim na działaniu aktywnego tlenu, tym lepiej dla środowiska. Nie bez różnicy są również opakowania - wybierajmy te, które zostały wytworzone w procesie recyklingu i same się do tego nadają. Na ekosystem może mieć też wpływ produkcja, dlatego warto dowiedzieć się, na jakich technologiach i metodach ona bazuje. Wybór bezpiecznych dla planety proszków spowoduje, że nasze częste pranie nie zaszkodzi środowisku.
Środki dezynfekujące do prania bezpieczne dla alergika
Wybierając proszek dezynfekujący, który sprawdzi się do prania nawet wtedy, gdy jesteśmy alergikami, powinniśmy zwrócić uwagę na hipoalergiczny skład pozwalający na skuteczną dezynfekcję w niższej temperaturze. Postawmy na te środki, których bezpieczne działanie potwierdzają liczne badania i testy w laboratoriach. Poszukajmy również tych produktów, które nie kosztują fortuny, a ich formuła koncentratu pozwala na pranie bezpieczne zarówno dla wrażliwej skóry alergika, ale i dla tkanin oraz środowiska naturalnego.