W pracującym nad filmem zespole rozdzielono już zadania organizacyjne. Młodzi ludzie spotkali się również z kierownik Działu Edukacji Muzeum Zamku w Łańcucie Edytą Kucaba Łyszczek, która przybliżyła im filmy zrealizowane do tej pory w Łańcucie oraz Teresą Fabijańską Żurawską odpowiedzialną za opiekę nad powozami w trakcie kręcenia "Trędowatej" w 1976 roku.
Ekipa filmowa od początku dba o właściwą promocję swojego przedsięwzięcia. - Promowaniem projektu zajmowała się jedna z grup organizacyjnych. Na Facebooku został już utworzony odpowiedni fanpage. Powstał też plakat filmowy - relacjonuje uczestniczka projektu “Filmowy Łańcut wczoraj i dziś" Katarzyna Stafa.
Przede wszystkim należało jednak zapoznać się z oryginalną wersją nakręconego w Łańcucie filmu. Po szczegółowym oglądnięciu i omówieniu scen, grupa projektowa wybrała te, które będzie mogła nakręcić. Przygotowując się do ich realizacji uczestnicy zwiedzili Muzeum - Zamek w Łańcucie, by oglądnąć wnętrza, które będą wykorzystane w ich produkcji.
Grupa projektowa rozpoczęła natomiast prace nad stworzeniem koncepcji imprezy podsumowującej ich projekt. By poszerzyć swoją wiedzę na temat “Trędowatej", jej członkowie udali się do łańcuckiej Powozowni, gdzie kierownik działu Aldona Cholewianka-Kruszyńska szczegółowo opisała pojazdy konne użyte w filmie z 1976 r.
- W kolejnych miesiącach zapowiada się ciężka praca. Na kwiecień przewidziane są warsztaty aktorskie i operatorskie, w maju i czerwcu zaangażowani w projekt podejmą pracę na planie filmowym - zapowiada Katarzyna Stafa.
Premiera produkcji odbędzie się 21 sierpnia w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie i połączona zostanie między innymi z wystawą czy wizytą specjalnego gościa ze świata filmu.
Facebook Filmowy Łańcut =>www.facebook.com/filmowylancut