Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w kosińskim kościele parafialnym, sprawowaną przez proboszcza ks. Wiesława Twardego w asyście księży katechetów. Po nabożeństwie z pięknym programem okolicznościowym wystąpili uczniowie Zespołu Szkół w Kosinie.
Ciąg dalszy uroczystości miał miejsce w Ośrodku Kultury. Po odśpiewaniu polskiego Hymnu, głos zabrał wójt Zbigniew Łoza nawiązując do Święta Niepodległości. Informację o początkach i przebiegu kontaktów gminy Łańcut z węgierską gminą Ököritófülpös przedstawił Andrzej Łobaza, dyrektor Centrum Kultury Gminy Łańcut. Przewodniczący Rady Gminy Roman Skomra i wójt Zbigniew Łoza wręczyli członkom węgierskiej delegacji, z Józsefem Császárem - węgierskim koordynatorem kontaktów międzygminnych - na czele, pamiątkowe podziękowania i dyplomy. Podziękowanie otrzymał także Andrzej Łobaza, koordynator kontaktów ze strony polskiej.
Ideę i zasady konkursu "Zasłużony dla Gminy Łańcut" przedstawił Jakub Czarnota, prezes Stowarzyszenia "Razem dla Wsi Łańcuckiej", które wraz z Centrum Kultury Gminy Łańcut jest współorganizatorem tego przedsięwzięcia. W tegorocznej edycji zgłoszono trzech kandydatów: Stanisławę Jarosz z Głuchowa, Marię Fleszar i Edwarda Rożka z Soniny. Organizatorzy zgłosili także Józsefa Császára, w związku ze współpracą polsko-węgierską, którą od początku koordynuje. Protokół Kapituły Konkursu odczytała jej sekretarz Beata Wójcik. Tytuł "Zasłużony dla Gminy Łańcut" otrzymali Maria Fleszar i József Császár. Okolicznościowe dyplomy wręczali poseł na Sejm RP i Kazimierz Gołojuch oraz Roman Skomra i Zbigniew Łoza.
Po sesji przedstawiciele władz i samorządu złożyli wiązanki kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym miejsce urodzenia bohatera walk o niepodległość Polski - płk. Leopolda Lisa Kuli. 11 listopada minęła także 120. rocznica jego urodzin.