Przyczyny sińców pod oczami
Cienie pod oczami mogą przybierać różną postać. Najczęściej miewają siny lub lekko fioletowy kolor, rzadziej żółtawy lub brązowy. Podkrążone oczy to przede wszystkim skutek niewyspania oraz ogólnego przemęczenia - zarwanej nocy, złej jakości snu, niewystarczającego wypoczynku. Przez skórę, która pod oczami jest wyjątkowo cienka, prześwitują naczynia krwionośne, co wpływa na jej barwę oraz zatrzymanie wody pod skórą, co skutkuje powstaniem zasinienia ale także i obrzęku skóry. Również wraz z wiekiem skóra w tym miejscu staje się coraz cieńsza, przez co tendencja do występowania cieni pod oczami jest jeszcze większa. Przyczynia się do tego ponadto nadmierny stres, odwodnienie organizmu, picie zbyt dużej ilości kawy, palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, zaniedbania w pielęgnacji okolic oczu, stosowanie danych leków, uwarunkowania genetyczne czy występowanie choroby.
Jak pozbyć się sińców pod oczami?
Problem ten dotyczy naprawdę sporej grupy ludzi, stąd też wiele osób szuka sprawdzonych sposobów, by pozbyć się uciążliwych i niepożądanych cieni pod oczami. Metod jest naprawdę wiele - począwszy od tych natychmiastowych jednak tymczasowych, po długoterminowe jednak wymagające trochę czasu i podjęcia pewnych kroków.
Do doraźnych metod, gdy na przykład chcemy pozbyć się niechcianych sińców po zarwanej nocy o poranku, należy chociażby usprawnienie krążenia pod oczami poprzez przyłożenie zimnego przedmiotu, delikatny masaż okolic oczu czy użycie żelowej maski lub nakładki. Ponadto można stosować codzienne specjalistyczne kremy lub umiejętnie zatuszować mankamenty makijażem.
Jeśli jednak chcemy pozbyć się problemu na dłużej, warto poddać się odpowiednim zabiegom z zakresu medycyny estetycznej. Tu również opcji jest kilka. Usuwanie cieni pod oczami możliwe jest przy pomocy mezoterapii, lasera frakcyjnego, z użyciem kwasu hialuronowego czy też osocza bogatopłytkowego. Każda z tych metod ma kompleksowe działanie - poprawia krążenie, stymuluje produkcję kolagenu, poprawia jędrność skóry, niweluje jej koloryt. Mezoterapia igłowa okolic oczu polega na wykonaniu serii mikronakłuć, wywołując kontrolowane reakcje zapalne w skórze oraz wstrzykując odpowiednie substancje odżywcze w głąb skóry. Może to być między innymi kwas hialuronowy lub osocze bogatopłytkowe wraz z innymi składnikami rewitalizującymi. Z kolei zabiegi laserem frakcyjnym CO2 wpływają na zwiększenie gęstości skóry wokół oczu, dzięki czemu staje się ona grubsza, zastępuje ubytki w podskórnej tkance tłuszczowej, dzięki czemu niweluje widoczne cienie pod oczami. Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego działa jak procesy naturalne skóry, dzięki czemu zyskuje ona młodszy i zdrowszy wygląd, skóra jest bardziej nawilżona a cienie pod oczami zniwelowane. Podobnie działa osocze bogatopłytkowe, wpływając stymulująco na komórki i przymuszając je do regeneracji.
Odpowiedni wybór gwarancją zadowolenia
Jak więc widzimy, skutecznych metod na pozbycie się nieestetycznych i uciążliwych cieni pod oczami jest kilka. Jednak aby wybrać ten, który będzie w jak największym stopniu odpowiadał potrzebom naszym i naszej skóry, konieczna jest właściwa diagnoza, analiza i wybór najlepszej dla nas metody. Każda skóra jest bowiem inna oraz różnią się przyczyny powstawania sińców. Klinika Chirurgii Plastycznej Dr.Szczyta oferuje różnorakie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej dedykowane niwelowaniu cieni pod oczami, w tym także metody przedstawione powyżej. Prawidłowa analiza przez wykwalifikowane grono specjalistów medycyny estetycznej oraz dobór odpowiedniego sposobu jest gwarancją pozbycia się problemu raz na długi czas i sprawcą ulgi oraz ogólnego zadowolenia.