Zbigniew Trześniowski najnowszą książkę poświęcił niektórym wydarzeniom, które miały miejsce w Przedmieściu Łańcuckim w latach 1930-1950, a także ludziom, którzy mieszkali w zachodniej części Łańcuta. Okres wspomnień przypada na czas niezwykle trudny. Wszystko to zawarte zostało w dziesięciu rozdziałach, które poprzedza słowo wstępne autora.
W książce "W granicach miasta. O Przedmieściu Łańcuckim z lat 1930-1950" znajdziemy wiele archiwalnych zdjęć przedstawiających ulice czy też nieistniejące już domostwa łańcuckiego Przedmieścia. To często jedyna możliwość, by móc zobaczyć fragment miasta z tamtych lat.
Zbigniew Trześniowski to znany łańcucki literat, który w swoich publikacjach spisuje głównie legendy i opowieści związane z Łańcutem i jego okolicami. Jest autorem takich książek, jak: "Ditko spod kamiennego mostu", W zakamarkach Łańcuckiej okolicy", "Sport w Łańcucie", "Ludzie z Nawsia" czy "Od Rzeszowa... Legendy i opowieści regionu rzeszowskiego". Za swoją twórczość w 1999 roku wyróżniony został Złotą Odznaką Ministra Kultury i Sztuki, a w 2002 roku otrzymał Nagrodę I Stopnia im. Franciszka Kotuli.