Tegoroczną Łańcucką Jesień Kulturalną rozpoczynamy już 2 października wernisażem V Wystawy Rzeźby twórców z Łańcuta i okolic. Po wernisażu odbędzie się wieczór poetycko - muzyczny "Poeci nie zjawiają się przypadkiem" w wykonaniu Koła Lirycznego Wena i zaproszonych gości oraz koncert muzyków zespołu Igi Band.
Z kolei 6 października odbędzie na spotkanie z Wojciechem Cejrowskim - podróżnikiem, fotografem, pisarzem i publicystą, który wystąpi z autorskim programem "Ale Meksyk".
17 października spektakl "Damy i huzary" w wykonaniu aktorów mieleckiego Teatru Rozmaitości. Ta pełna humoru komedia Aleksandra Fredry to świetna propozycja na spędzenie jednego z jesiennych, sobotnich wieczorów. W programie jesieni kulturalnej nie zabraknie również filmu. - Dla starszych i młodszych widzów zaplanowano maratony filmowe. Będziemy też kontynuowali zaproponowane w okresie wakacyjnym darmowe seanse - tłumaczy wicedyrektor Miejskiego Domu Kultury Agnieszka Cieślicka.
10 października czeka nas prawdziwa muzyczna uczta. Gwiazdą wieczoru będzie Kapela ze Wsi Warszawa. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich zespołów, który ma na swoim koncie wiele nagród i nominacji, tworzy repertuar wykorzystując brzmienie klasycznych instrumentów, nawiązując w ten sposób do wspaniałej i bogatej tradycji polskiej muzyki ludowej. Po koncercie tradycyjna potańcówka przy muzyce na żywo.
- Przygotowujemy również galę podsumowującą 40. Jubileuszową Jesień Kulturalną, której będzie towarzyszyła wystawa fotograficzna przybliżająca historię imprezy. Podczas uroczystości, którą zaplanowaliśmy na 24 października nie zabraknie podziękowań dla twórców - dodaje Agnieszka Cieślicka.
Całość zwieńczy koncert w wykonaniu gdyńskich artystów na co dzień związanych z Teatrem Miejskim im. W. Gombrowicza w Gdyni pt. "Życia garść. Anna Jantar w piosenkach i wspomnieniach".
Łańcucka Jesień Kulturalna to cykl imprez i wydarzeń kulturalnych, który towarzyszy Miejskiemu Domowi Kultury w Łańcucie niemal od początku jego istnienia. Pierwsza Łańcucka Jesień odbyła się w 1976 roku, a jej inicjatorem była Stefania Szpunar, późniejszy dyrektor placówki.
Długa historia tej wyjątkowej imprezy to garść wspomnień, znakomitych nazwisk, które zaszczyciły nas swoją obecnością oraz bogata i różnorodna oferta prezentowanych form. W tym roku obchodzona jest jej jubileuszowa, czterdziesta edycja.