Chcąc poznać wszystkie elementy mające na to wpływ, zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią tego artykułu.
Moduły fotowoltaiczne w Doko.pl - od czego zależy cena instalacji fotowoltaicznej?
Cena modułu fotowoltaicznego w dużej mierze zależy od jej rozmiaru, wynikającego z zapotrzebowania energetycznego danej parceli. Określić je można, dzięki przeanalizowaniu dotychczasowej wysokości rachunków za energię elektryczną w skali roku. Im większe zużycie prądu, tym więcej paneli potrzebnych do zasilania obiektu, co bezpośrednio przekłada się na cenę całej instalacji.
Kolejną istotną kwestię stanowi ulokowanie systemu. Zazwyczaj kolektory montowane są na dachach, które względem siebie różnić mogą się poziomem nachylenia i rodzajem pokrycia. Taki stan rzeczy po pierwsze wymaga zastosowania różnych mniej lub bardziej kosztownych technik montażu. Po drugie wpływa na efektywność instalacji w kontekście poboru energii słonecznej. Niekorzystny kąt padania promieni słonecznych może znacząco obniżyć wydajność systemu, a co za tym idzie wymusić wykorzystanie dodatkowych paneli. W takiej sytuacji warto rozważyć inne potencjalne lokalizacje modułu. Należy zastanowić się również nad zastosowaniem instalacji gruntowej, umożliwiającej stałe korygowanie pozycji paneli, względem położenia słońca, lub montażem wydajnego inwertera, takiego jak Growatt 5000TL3-S.
Cena, czy wydajność - czym kierować się dobierając moduły fotowoltaiczne w Doko.pl?
Wybierając właściwą ofertę montażu systemu fotowoltaicznego, należy zwrócić uwagę także na parametry proponowanych komponentów. Jeżeli chodzi o moduy fotowoltaiczne w Doko.pl, cena znajduje w znacznym stopniu odzwierciedlenie w ich jakości, przekładającej się na ich sprawność oraz żywotność. Przykładowo ekrany polikrystaliczne będą tańsze w stosunku do monokrystalicznych, jednak te drugie posłużą nam o wiele dłużej. Polikryształy, poza tym, że odznaczają się niższą efektywnością, znacznie szybciej ulegają degradacji. W tym wypadku jednorazowy większy wydatek może przesunąć w czasie konieczność poniesienia kolejnych. Patrząc więc w perspektywie 30-40 lat, może się okazać, że korzystając z rzekomo droższej alternatywy, w końcowym efekcie właściciel zapłaci mniej, niż w przypadku oferty tańszej.
Ważną kwestię stanowi także falownik lub inaczej inwerter fotowoltaiczny, czyli niejako serce całego systemu, w którym prąd stały przetwarzany jest na zmienny - zdolny do zasilania elektroniki w domach. Nowoczesny, opatrzony dziesięcioletnią gwarancją, trójfazowy inwerter Growatt 5000TL3S o wydajności osiągającej nawet 98,4%, sprawdzi się zdecydowanie lepiej niż jego tańszy odpowiednik, wyprodukowany w starszej technologii.
Zachęcamy do zapoznania się z resztą zawartości na naszej stronie oraz do zakupów za pośrednictwem sklepu Doko.pl.