Wykorzystując projektor multimedialny autor monografii przedstawił ponad 30 unikalnych zdjęć z czasów drugiej wojny światowej wykonanych w Łańcucie i okolicach. Zdjęcia te prezentowały głównie kluczowe postacie związane z konspiracją, przedstawicieli okupacyjnego aparatu bezpieczeństwa, a także obiekty terenowe związane z działaniami podziemia oraz miejsca pamięci narodowej. Dr Borcz omówił najważniejsze aspekty łańcuckiej konspiracji wojskowej.
Co istotne, spotkanie przebiegało w sposób interaktywny, niektóre aspekty wywołały ciekawą dyskusję, np. kulisy ukrywania żołnierzy angielskich w Łańcucie i okolicy.
Książka o łańcuckiej konspiracji wojskowej zyskała w ostatnim czasie kolejny dowód uznania środowiska naukowego. W czerwcu br. Monografia została zgłoszona do pierwszej edycji Międzynarodowej Nagrody im. Witolda Pileckiego. Książka startuje w kategorii "Naukowa książka historyczna - najlepsza monografia lub synteza na temat polskiego doświadczenia konfrontacji z dwoma totalitaryzmami w XX wieku".
Organizatorem tego prestiżowego konkursu jest Instytut Pileckiego z siedzibą w Warszawie, a partnerem Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w listopadzie 2021 roku.