Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Czy ktoś rozpoznaje mężczyznę ze zdjęcia?
Kiedy otworzą McDonald's?
Od telewizji do sportowej sceny
Płatny parking przy szpitalu
home > Start > Aktualności > Szpital w Łańcucie dołaczył do protestu
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2026.04.21 09:08 | aktualizacja: 2026.04.21 09:36

Szpital w Łańcucie dołaczył do protestu

Szpitale powiatowe w całej Polsce znalazły się dziś w bardzo trudnej sytuacji. To nie jest już problem "na papierze" - to realne zagrożenie dla zdrowia i życia pacjentów. Pacjenci mają nie odczuć protestu na własnej skórze. Protest ograniczy się do plakatów i informowania pacjentów.
Szpital w Łańcucie dołaczył do protestu
Szpital w Łańcucie dołaczył do protestu

"Szpitalne łóżko poczeka, choroba nie!"

Szpitale powiatowe w całej Polsce znalazły się dziś w bardzo trudnej sytuacji. To nie jest już problem "na papierze" - to realne zagrożenie dla zdrowia i życia pacjentów.

Brakuje rozliczeń za 2025 rok. Ograniczane są środki na leczenie i diagnostykę. Wyceny badań są zaniżone. Jednocześnie koszty funkcjonowania szpitali rosną z miesiąca na miesiąc - energia, leki, materiały, wynagrodzenia.

Efekt?

Szpitale nie są w stanie wykonywać badań ponad limit, bo każde kolejne badanie to realna strata.

To oznacza:

- dłuższe kolejki do badań,
- późniejsze diagnozy,
- trudniejsze leczenie,
- gorsze rokowania dla pacjentów.

Bez diagnostyki nie ma leczenia. Lekarze nie powinni być zmuszani do "leczenia w ciemno".

Nie możemy zgodzić się na sytuację, w której o tym, czy pacjent zostanie zdiagnozowany na czas, decyduje limit w kontrakcie, a nie potrzeba medyczna.

Dlatego przyłączamy się do ogólnopolskiego protestu szpitali powiatowych.

To protest w obronie pacjentów.

W poniedziałek w szpitalach powiatowych rozpoczął się "Czarny tydzień". Pacjenci nie odczują protestu. Protest ograniczy się jednak do plakatów i informowania pacjentów, oraz ubioru personelu szpitali.

CM Łańcut
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Szpital w Łańcucie dołaczył do protestu, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
CM Łańcut dodany
 
Odsłon: 7066
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
balpa   Zastanawia mnie jedno, nie ma pieniędzy na leczenie czy na 6 cyfrowe wypłaty dla lekarzy miesięcznie ?
22 kwietnia 2026
+9
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball
Mapa strony | Zapytania Google
x